Zostań członkiem Towarzystwa DuoDopa

Relacja z III Kongresu Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych

15 maja 2018

W dniach 12–14 kwietnia 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się III Kongres Polskiego Towarzystwa Choroby Parkinsona i Innych Zaburzeń Ruchowych oraz VII Zjazd Sekcji Chorób Pozapiramidowych Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. W Kongresie uczestniczyło około 600 osób.

W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu znakomitych polskich ekspertów w zakresie leczenia choroby Parkinsona i chorób ruchu jak również wielu zagranicznych gości, w tym utytułowanych i wybitnych ekspertów z zakresu zaburzeń ruchowych: prof. Zbigniew Wszołek z Mayo Clinic (Jacksonville, USA) prof. Bernhard Landwehrmeyer, (Ulm, Niemcy), prof. Jean Marie Gracies (Paryż, Francja), prof. Stephane Lehericy, (Paryż, Francja) oraz Jean-Marc Burgunder, Bern, Szwajcaria.

Po raz pierwszy Kongres i Zjazd był zintegrowany z konferencjami towarzystw pacjentów. W kolejnych dniach odbywały się sesje Polskiego Stowarzyszenia Choroby Huntingtona, Stowarzyszenia Osób Dotkniętych Chorobą Parkinsona i Innymi Chorobami Zwyrodnieniowymi Mózgu oraz sesje dwóch Stowarzyszeń Chorych na Dystonię.

Podczas sesji plenarnych i satelitarnych zostały omówione najnowsze osiągnięcia dotyczące badań i terapii w chorobie Parkinsona i innych chorób ruchy, a bogata oferta warsztatów umożliwiła nabycie praktycznych umiejętności i niezbędnej wiedzy w zakresie chorób ruchu.

Honorowym członkowstwo Towarzystwa przyznano prof. Berhardowi Landemayerowi wybitnemu ekspertowi w zakresie choroby Huntingtona, twórcy międzynarodowej sieci badań nad etiologią, obrazem klinicznym i przebiegiem choroby oraz twórcy ideii oraz realizatorowi terapii genetycznej tej choroby.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z z III Kongresu PTChPiIZR. Było to największe w tym roku wydarzenie skierowane do neurologów specjalizujących się w chorobach związanych z zaburzeniami ruchu.

Aby obejrzeć relację, kliknij tutaj>>